Ehitustöö teisel planeedil on muidugi tohutult kallis. Juba ühe tellise viimine sinna maksaks rohkem kui mitu maja. Marsil elades peaks olema väga kokkuhoidlik ka veega, sest vee toomine Maalt on pööraselt kallis. Kui Marsil ka kohapeal vett leidub, siis on seda imevähe.
Ometi unistavad nii mõnedki inimesed Marsil käimisest või koguni elamisest. Teekond sinna kestab pool aastat, aga kõik see on ju tohutult põnev. Järgmiste aastakümnete jooksul võib mõni inimene tõesti punasel planeedil ära käia. Uljas ettevõtja Elon Musk lubab, et 30 aasta pärast elab Marsil juba miljon inimest.
Meile kõige lähem planeet on Veenus. Selle planeedi külastamise ja uurimisega on omamoodi hädad. Kui Marsil on külm, siis Veenusel on jälle põrgulikult palav.
Eelmisel aastal avastati Veenuse atmosfäärist gaasi, mida Maal toodavad ainult elusorganismid. Seepärast arvatakse, et Veenuse pilvedes võib olla elu, mille kulgemisse me ei tohiks sekkuda. Just Veenuse paksud pilved on need, mille vastu teadlased kõige rohkem huvi tunnevad.
Planeedil on nii kuum, et seal ei pea pikalt vastu isegi Veenust uurima saadetud robotid, rääkimata inimestest. Veenuse pinnal võib sooja olla üle 400 kraadi, ehk siis kõvasti rohkem kui kuumas praeahjus. Keegi ei kujuta ette ühtegi bakterit, kes sellise soojuse käes peesitada tahaks.
Veenuse pilvede vahel võiksid inimesed ja miks mitte mõned kohalikud mutukad aga täiesti elada. Umbes 55 km kõrgusel Veenuse atmosfääris on sooja umbes 30 kraadi.