«See tähendab, et peame julgema olla haavatavad ja näitama endast mitte nii perfektseid külgi. Peame tunnistama oma vigu ja mõistma, et eksimine on osa elust,» rääkis neiu. «Kui esitleme endast ainult ilusat pilti ja meie suhted inimestega tekivad ainult selle põhjal, siis see kõik ei tee meid väga õnnelikuks.» Tähtis on ennast armastada just sellisena, nagu sa oled. Siis on ka suhted armsate inimestega paremad.
Matilda avastas, et tähtsal kohal on ka tänulikkus. Mõnikord inimesed arvavad, et kõigepealt peavad täituma soovid ja siis saab kõige selle eest olla tänulik. Soovid on paraku lõputud ja kõik neist ei täitu eales. Nii võib juhtuda, et me ei olegi kunagi tegelikult õnnelikud. Õnn tuleb siis, kui oleme tänulikud selle üle, mis meil juba olemas on. «Peame olema tänulikud ka väikeste asjade eest,» lisas tüdruk.
Tänulikkust saab harjutada. Näiteks võib iga päev kirja panna midagi, mille eest oleme tänulikud. Samuti võiks olla harjumuseks enda jaoks oluliste inimestega koos midagi toredat teha ja neile rääkida, kui kallid nad on. Matilda ise on tänulik toredate vanemate eest, kes teda kõiksugu ettevõtmistes toetavad.
Uurimistöö üks osa oli küsimustik. Töö autor päris sõpradelt ja koolikaaslastelt, mida tähendab nende jaoks õnnelikkus, mida nad saaksid ise teha, et olla sagedamini õnnelikud ja kui kaua on nad tundnud mõne asja saamisest rõõmu. Lisaks said vastajad hinnata, kui tähtis on nende jaoks sport, looduses viibimine, aja veetmine perekonnaga, muusika, ostlemine ja kõik muu põnev.