Pealegi, kui mast oma aias püsti on, saab selle abil teiste inimestega ühendust võtta ka siis, kui internet maas on. Tuleb välja, et raadiovärk pole mitte niisama põnev hobi, vaid see on koguni sport. Paar korda kuus võtab Peeter osa võistlustest, kus võetakse mõõtu, kui pika maa tagant ja mitme inimesega keegi jutule saab. Kui soovid teistega ühendust luua, tuleb eetrisse lasta tähted CQ. «Sa pead ise endast märku andma, et olemas oled,» selgitas Peeter mängureegleid. Ta on raadiospordis päris osav ning on sel alal võitnud koguni aasta noorsportlase tiitli ja ohtralt teisi karikaid. Selleks peab teadma muidugi päris palju ette antud reegleid ja nõudmisi. Keelteoskus tuleb selles mängus kasuks. Siis saab teistega raadio teel ka niisama lobiseda.
Raadios suheldakse omavahel tihtipeale inglise keeles. Peeter mängib ohtralt ka arvutimänge ning on selle käigus inglise keele soravalt selgeks saanud. Vanaisa on tema keeleoskuse üle kohe päris uhke.
Kui teistega eetris juttu puhuda, siis oma pärisnime välja ei öeldagi, vaid ainult kutsung. Mõnikord saavad harrastajad ka päriselt kokku ja siis on põnev näha, kes millise nime taga toimetab. Kui oma kodus elu liiga lihtsaks läheb, siis võib minna loodusesse ja antenni mõnel kaunil aasal püsti panna. Eelmisel suvel tegid Peeter ja vanaisa just seda. Siis saab proovida, kuidas masinate ülesseadmine käib.