Pidev kordamine on edu võti ning vehklemises saab seda mõnuga teha. Väljaasted, sööstrünnakud, kiirendused ja koordinatsiooniharjutused on põhilised. Mõni harjutus sarnaneb isegi poksiga, sest vehklemises on tähtis jõud ja kiirus.
Vehkleja varustus on mõeldud eelkõige tema kaitsmiseks. See koosneb jakist, pükstest, alusvestist, vehklemiskindast ja maskist. Naistel on ka rinnakaitse. Mõõga küljes on elektriline juhe, mille abil saadakse teada, kas torge õnnestus ja kas punkt on sinu.
Keskenduda rajal toimuvale
Gabriela ema oli samuti vehkleja ning Anatoli õpetas ka teda. Ema pani Gabriela esimeses klassis vehklemistrenni ning sellest ajast on huvi säilinud. Leana vanemad lausa kohtusid vehklemistrennis ning kui mõne aasta eest tuli välja film «Vehkleja», näitasid vanemad seda Leanale. Seejärel otsustas tüdruk kohe trenni minna.
«Paar ohtlikumat hetke on olnud, eriti kui poistega vehkled, sest nad on palju agressiivsemad,» rääkis Gabriela. «Trennis on ikka mõnikord olnud, et huuled on katki läinud või sinikad on keha peal.» Aga vehklemine ongi intensiivne ja füüsiline tippsport ning mõlemad tüdrukud räägivad oma kogemustest naerulsui.
Kõige raskem osa on Gabriela arvates tehnika treenimine. «Kui vehklejal tehnikat ei ole, siis ta kaugele ei jõua,» arvab ta. Leana leiab, et väga olulist rolli mängib emotsioonide kontrollimine. «Kui mul on halb tuju ja lähen sellega trenni või võistlustele, siis ei tule sellest midagi välja,» tõdes ta. «Pead olema rahulik, keskendunud ja mõtlema ainult sellele, mis toimub rajal.»