Noori kutsutakse filmihäkile «Kuidas mu Ukraina eakaaslasest sai sõjapõgenik Eestis»

Postimees Juunior
Copy
Foto: Filmihäkk

Euroopa Komisjoni Eesti esindus kutsub noori osalema filmivõistlusel «Kuidas mu Ukraina eakaaslasest sai sõjapõgenik Eestis», et kirjeldada noorte ukrainlaste lugude kaudu nende kodumaad tabanud sõda.

«Filmihäkil osalemiseks palume Eesti noortel leida oma kodukanti saabunud Ukraina eakaaslaseid ning filmida üles nende lugu,» selgitas dokumentalist Aljona Suržikova. «Parimad lühifilmid võidavad auhinna, aga auhinnast tähtsam on rääkida sõjapõgenike lugusid noortele arusaadavas keeles.»

Filmihäkil on oodatud osalema ka Ukraina noored sõjapõgenikud ise. Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Vivian Loonela sõnul aitab filmivõistlus neil loodetavasti Eesti eakaaslaste seas sõpru leida. «Euroopa Liit on selles sõjas igati Ukraina poolel, sest Ukraina kaitseb nii oma riigi iseseisvust kui ka euroopalikke väärtusi. Nüüd saame siin Eestis olla toeks sõjaõuduste eest põgenenuile,» lisas Loonela.

Filmihäkile oodatakse lühifilme pikkusega 1–5 minutit, mille on teinud 14–22 aastased üksikautorid või filmitiimid. Registreerida saab siin, lisainfot leiab ka Instagramist ja Facebookist. Filmi esitamise tähtaeg on 8. aprill, filme võib teha nii eesti, vene, ukraina kui inglise keeles.

25. märtsil ja 1. aprillil kl 16.30 toimuvad ka kakskeelsed vebinarid, kus režissöör Aljona Suržikova ja operaator Ivan Panasjuk annavad nõu, kuidas lugusid filmikeeles jutustada ning oma tehnilisi oskusi täiendada. 

Tagasi üles