Seepärast on keeruline prognoosida, kui palju ukraina lapsi on sügisel veel Eestis ja huvitatud siin hariduse omandamisest. Tallinn otsib küll kooli avamiseks sobivaid ruume, kuid veel pole teada, kas, kus ja millal kool avatakse. Praegu on koolid paigutanud üksikuid sõjapõgenike lapsi tavaklassidesse, kuid kui samas vanuses õpilasi on juba kümneid, mõtleb osa koole luua neile eraldi klass.
MEELESPEA. Kes on pagulane, põgenik, immigrant?
Põgenik on üldine nimetus inimese kohta, kes on sunnitud oma kodust ohuolukorras lahkuma. Põgenik võib olla ümber asunud oma koduriigi sees või sealt lahkunud, et otsida kaitset mõnest turvalisemast riigist.
Varjupaigataotleja ehk rahvusvahelise kaitse taotleja on inimene, kes on lahkunud oma koduriigist. Ta on palunud rahvusvahelist kaitset teiselt riigilt, sest on oma kodumaal tagakiusatav. Tagakiusamise põhjus võib olla tema usk, nahavärv, poliitilised uskumused jm.
Pagulane on inimene, kes on tagakiusamise tõttu oma koduriigist põgenenud ega saa seetõttu koju naasta. Pagulane tähendab enam-vähem sama mis põgenik. Tal ei ole valikut, millal kodumaalt lahkuda või sinna naasta. Inimene on pagulane juba enne, kui riik talle varjupaiga taotluse esitamise järel kaitse annab.
Täiendava kaitse saaja on inimene, keda ei kiusata otseselt taga, kuid tema naasmine koduriiki pole ohutu – tal on tõenäosus seal hukkuda.
Immigrant on isik, kes tuleb teise riiki omal soovil elama või töötama.
Ebaseaduslikult riigis viibiv isik (illegaal) on inimene, kellel puudub luba riiki saabumiseks või riigis viibimiseks.
Allikas: Teeviit