Kuidas tuled toime võistluseelse närviga?
Enne võistlust olen alati närvis ja mõtlen, kas kõik asjad said kaasa ja kas ise olen ikka valmis. Kuid kui stardipauk ära käib, siis ununeb närvisolek ja panen täiega! Rajal olles mõtlen, kus konkurendid on ja kuidas mul läheb.
Milliseid soovitusi annad noortele, kes tahaksid ka triatloniga tegelema hakata?
Triatlonis on oluline ujumisoskus, ehk tuleb osata avavees vee peal püsida. Kui sellega on korras, siis kunagi ei ole liiga hilja alustada. Kui ei proovi, ei saagi teada, kas ala sobib või mitte.
NÕUANDED. Kuidas valida varustust?
Ujumisvarustus
Triatloni esimene ala on ujumine, mis võib osutuda parajalt raskeks. Sageli jääb puudu ujumisoskusest ning ka mittesobiv varustus takistab edasi liikumast. Samas on ujumisoskus õpitav ning õige varustus teeb vees olemise märksa mugavamaks.
Rattavarustus
Ratast valides peab leidma kompromissi kiiruse ja mugavuse vahel. Ilus linnaratas on küll mugav, aga rattadistantsi läbimiseks kuluks omajagu aega. Seega tea enda sooritustaset ning vali ratas, millega sõidaksid meelsasti ka pärast triatlonil finišeerimist.
Jooksuvarustus
Jooks on triatloni viimane ala. Tihti alahinnatud, kuid samas ülioluline, et kogu emotsioon ja elamus triatlonist oleks ikka positiivne. Just seetõttu ei tohi alahinnata jooksujalatseid. Seega, enne uute tossude ostmist uuri, millised võiksid just sulle sobida.
Nipid jooksutossu proovimiseks
Proovi tosse pigem päeva teises pooles, mil jalg on juba pisut turses ja tundlik. Siis on kindel, et tossud sobivad ka järgmine päev.
Jalatsite proovimiseks kasuta samu spordisokke, mida kasutad tavaliselt treeningul või võistlustel.
Planeeri vähemalt 30 minutit selleks, et leida parima sobivusega jalatsid. Veendu, et proovid neid mõlemasse jalga.
Pikima varba otsast peaks jalatsi ninani jääma veel sõrme laiuse võrra ruumi. Kand peab olema kindlalt paigal ega tohiks joostes ja kõndides jalatsist väljuda.
Allikas: Triatloni akadeemia